zeytinburnu-tahta-kurusu-ilaclamaGenel 

Zeytinburnu Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurusu; kan emen böceklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gündüzleri gizlenen ve geceleri aktif olarak konukçusundan kan emen bu haşere türünün; yaratılışının ilk yıllarında bir yarasa paraziti olduğu tahmin edilmektedir. Mağara döneminden sonra insan paraziti olarak hayatını devam ettiren tahta kuruları; insan ve kuş kanıyla beslenirler. İnsan kanını çok tercih etmedikleri, mecbur kaldıkları için insanları konukçu olarak kullandıkları bilinmektedir. Tahta kurusu, mücadelesi en zor haşere türlerinden biridir. Çok hızlı çoğalır ve beslenmeden çok uzun süre yaşayabilir. Bu nedenle evden temizlenmesi son derece zordur. Zeytinburnu tahta kurusu ilaçlama  firması olarak evinizde bulunan tahta kurusu haşeresini kökünden temizliyor, sizleri bu dertten kurtarıyoruz.

Zeytinburnu Tahta Kurusu İlaçlama

zeytinburnu-tahta-kurusu-ilaclama
zeytinburnu-tahta-kurusu-ilaclama

İlaçlama sektöründe 30 yıldır zirvedeki yerini koruyan Zeytinburnu tahta kurusu ilaçlama servisimiz; her geçen gün kendini geliştirerek rakipleriyle farkını ortaya koyuyor. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarıyla hizmet veren sertifikalı ve garantili firmamız, tüm hizmetlerinde %100 müşteri memnuniyeti sağlamakta olup; tahta kurusu, akrep, çıyan, fare gibi haşere türleri üzerine uzmanlaşmıştır.

Tahta Kurusu Özellikleri

  • Tahta kurusu, ısırdığı bölgede cilt tahrişi ve kaşıntıya sebep olur. Bazı bünyelerde alerjik reaksiyona da sebep olmaktadır.
  • Taşıyıcı hastalık vakasına rastlanmamakla birlikte, kan emen bir haşere olduğu için, kan yoluyla bulaşan hastalıkları insandan insana geçirme riski her zaman vardır.
  • Tahta kurusu, her türlü hava koşuluna uyum sağlar. Çok soğuk havada uyku moduna geçerek 1 yıl hiçbir şey yemeden yaşayabilir.
  • Tek besin kaynağı kandır ve başka bir şeyle beslenmezler.
  • Kan emen bir tahta kurusu, daha şişman ve daha kırmızı görünür.
  • Daha çok otel ve yataklı araçlarda görülür. Tatil dönüşü bavulunuzda eve götürme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bu sebeple tatilden geldiğinizde bavulunuzu yataktan uzak bir bölgede ve dikkatlice açmalısınız.
  • Ayrıca alışveriş esnasında çantanıza giren tek bir tahta kurusu bile, evinizde bir koloni oluşmasına sebep olabilir.

Tahta Kurusu ile Mücadele

Mobilyalarınızı sirkeli su ile silinmesi,  yatak ve yatak başlıklarının düzenli olarak temizlenmesi ve havalandırılması ilk aşamada fayda sağlayabilir. Ancak, evinizde ve özellikle de yatak odanızda yaşayan böceklere karşı vakit kaybetmeden önlem almalı, Zeytinburnu tahta kurusu ilaçlama firmalarıyla irtibata geçerek ilaçlama seçeneklerini düşünmelisiniz.

Benzer içerikler

Yorum Yap