Genel 

İlaçlama hizmeti ile haşerelere kesin çözüm

Haşere yani böcek genel tanımıyla eklembacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı olan ve gövdeleri baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş hayvanlar sınıfına verilen addır. 1 milyondan fazla tür sayısıyla dünyadaki en fazla türe sahip canlılar sınıfındadır. Mekaniksel duyu organları, işitme duyu organları, kimyasal duyu organları, nem ve sıcaklık duyu organları, ses çıkarma, ışık ve salgı duyu organları olarak kategorilere ayrılan özelliklere sahipler. Böcekler yumurta ile ürerler, yani gittikleri yerde üredikleri takdirde bulundukları ortamı böcek istilası kaplamış olabilir.
Böcekler, insan gıdası olan yiyeceklere zarar vererek insanlara dolaylı yoldan her türlü bakteri bulaştıran canlılardır. Aynı zamanda tekstil alanın da giyecekleri de hasara uğratarak kişilerin veya işletmelerin maddi kayıplarına neden olur. Bunlar dışında herhangi bir işletme sahibiyseniz işletmenizde müşteriler tarafından böcek görülmesi prestij ve maddi olumsuzluklara neden olacaktır.
Açık veya kapalı alanda böceklerle sadece yaz aylarında değil her mevsimde karşılaşabiliriz. Bu canlıları yaşam alanımızdan uzak tutmak için bir takım basit yöntemler kullanabiliriz. Bunlar yiyecek ve içecekleri açıkta bırakmamak her zaman kapalı tutmak, temizlik yaparken kimyasal ilaçlarla her yeri dezenfekte etmek, evi özellikle de banyo ve lavaboları olabildiğince kuru tutmak ve evdeki delikleri tamirat yaparak açık kalmayacak şekilde kapatmak olarak sıralanabilir. Market ve mağazalardan temin edilen böcek ilaçlama spreyleri de dahil olmak üzere tüm bu önlemler bazı böcek türlerinin evinizden yalnızca bir süre uzak kalmasına olanak sağlar.
Hemen hemen her insanın başına gelebilecek olan ‘evimde böcek var’ korkusu psikolojik ve maddi hasarlara yol açabilir. İleri derecede olan böcek istilaları bireylerde entomofobi yaratabilir. Böceklerden kurtulma yollarını tam anlamıyla sağlayan sadece böcek ilaçlama şirketleridir.  Uzman ekipler tarafından gerçekleştirilen bu ilaçlama işlemi sonrasında eviniz en güzel şekilde dezenfekte edilerek böcek istilalarına karşı korunaklı bir hale gelir. Aşamalar doğrultusunda gerçekleşen bu uygulama şu şekilde gerçekleşir: Şikayetçi olunan bölgeye belirli bir ekibin gelmesi, alanda keşif yapması, böcek türlerini ve miktarını incelemesi devamında bölge için hangi ilaçlama şeklinin uygun olduğuna karar verilmesi ve ilaçlamanın uygulanması ile son bulur.

Related posts

Leave a Comment