hamam-bocegi-ilaclamaHaşereler 

Hamam Böceği İlaçlama

Çevremizde birçok canlı ve mikroorganizma ile birlikte yaşamaktayız. Bu canlıların bazıları ile aynı ortamda yaşayabiliyorken bazıları insan sağlığına hayli zararlı canlılar olarak karşımızda belirir. Böcekler, haşereler, kemirgenler ve sürüngenler gibi canlılar insan yaşam alanlarına beslenme sebepleriyle gelirler. İnsanlara oldukça fazla zarar verebilen bu canlılara denk geldiğimizde panik yapmamalıyız. Ülkemizde görünen en fazla böcek türlerinden biri hamam böceğidir. Hamam böceği ile karşılaştığımızda yapmamız gereken ilk şey hamam böceği ilaçlama hizmeti almaktır. Hamam böceklerinin ömrü ortalama 6 aydır. Ölürken 150-200 yumurta bırakabilme olanağına sahiptirler. Genellikle lağımlarda karanlık izbe pis ortamlarda yaşamlarını sürdürürler. Kabukları serttir ve kanatları vardır. Yüksek alanlardan uçabilmektedirler. Küçük yapıları sebebiyle en dar alanlardan bile geçebilme olanağına sahiptir. Aç karnına 20 gün yaşayabilmektedirler. Evlere tuvaletlerden, rogar sistemlerinden, çatıdan lavabo banyo giderlerinden girerler. Ölü böceklerden, banyolarda insan deri döküntülerinden beslenirler. İnsan besinlerine bıraktıkları dışkı ve salyaları ile çeşitli hastalıklara sebebiyet verir. Hepatit virüsü, aıds gibi çok ciddi hastalıkların sebebi olabilmektedirler.

Çevremizde yaşam alanlarımızda karşılaştığımız hamam böceklerinden kurtulabilmek kendi başımıza çok kolay olmayacaktır. Hamam böceklerinden kurtulabilmenin en garanti yolu hamam böceği ilaçlama hizmeti almaktır. İlaçlama uygulamaları arasından hamam böceğine uygun ilaçlama jel ilaçlama olarak dikkat çekmektedir. Jel ilaçlama böceklerin yuvalarına ve geçiş alanlarına damla halinde bırakılır. İlacı alan böcek hemen ölmez yuvasına gider orada ölür. Ölen böceği diğerleri yer ve böylelikle böcek sorunu ortadan kalkar. Jel ilaçlama kokusuz bir yöntemdir. İlaçlama sonrası temizlik gerekmez.  Hamam böcekleri ile kendi başımıza savaşarak zaman kaybetmek yerine böcek ilaçlama hizmeti alarak bu sıkıntıdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Zeytinburnu böcek ilaçlama firmamız 7/24 böcek ilaçlama hizmeti vermektedir. Modern ve yeni yöntemlerle birlikte hamam böceği ilaçlama konusunda da yetkindir. Çevre ilçe ve mahallelere ulaşarak kısa zamanda böcek ilaçlama sorununuza çözüm bulur.

 

Benzer içerikler

Yorum Yap