bocek-ilaclamaGenel 

Böcek İlaçlama

Böcekler hayvanlar aleminin en çok çeşitliliğe sahip türlerinden olmakla birlikte en hızlı çoğalan canlılardandır. Bu nedenle de böceklerden kurtulmak hem oldukça gerekli hem de oldukça zordur. Bu nedenle bireysel olarak böceklerle mücadele etmek boşa bir uğraşıdır. Böcek ilaçlama yöntemleri yaşam alanlarımıza zarar veren böcek türlerine karşı uygulanmaktadır. Pek çok yöntem, teknik, uygulama olsa da böcek ilaçlama yöntemleri mutlaka nitelikli böcek ilaçlama şirketleri tarafından uygulanmalıdır. Aynı zamanda ilaçlar da mutlaka dozunda ayarlanmalıdır. Peki, ilaçlama yöntemleri nelerdir? Her şeyden önce ilaçlama yöntemleri böceklerin yoğunluğuna, türüne, türedikleri ve bulundukları alanın özelliklerine göre değişmektedir. Durum böyle olunca da hangi yöntemin ne dozda ilaçla kullanılacağına mutlaka alanında uzman bir ilaçlama şirketi karar vermelidir. Peki bu yöntemler nelerdir?

  • Kokusuz İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Fare İstasyonları

Böcek İlaçlaması Ne Zaman Yapılmalıdır?

Böcek ilaçlaması ne zaman yapılmalıdır? Böcek ilaçlamasının ne zaman yapılacağı konusunda genel olarak yaygın bir yanlışlık vardır. Bu da ilaçlama işlemlerinin evlerimize ya da herhangi bir mekana böceklerin girmesinden sonra yapılmaya başlanmasıdır. Halbuki bir eve böcek girdiğinde artık o haşereden kurtulmak oldukça zordur. Çünkü haşereler hızlı bir şekilde yumurtlarlar ve bu yumurtalar yaklaşık olarak 6-7 hafta içerisinde tekrar meydana çıkarlar. Peki, böcek ilaçlama uygulaması ne zaman yapılmalıdır? Böceklerle karşılaşmadan önce mutlaka ilaçlama yapılmalı, hatta bu işlemler periyodik bir düzleme oturtulmalıdır. Haşere ilaçlamasının önemi oldukça büyüktür. Bilindiği üzere haşereler insan sağlığı üzerinde büyük tehlikelere yol açabildiği gibi büyük kayıplara da neden olabilmektedir.

Böcek İlaçlaması Hangi Haşerelere Karşı Yapılır?

Böcek ilaçlaması hangi haşerelere karşı yapılır? Alanında kurumsal ve gerçekten nitelikli bir şekilde faaliyet gösteren firmalar, ülkemizde görebileceğimiz her haşere türünde ilaçlama yapmaktadır. İşte Zeytinburnu Böcek İlaçlama firmamız da en kaliteli böcek ilaçları ve alanının en deneyimli personelleri ile sizlere hizmet sunmaktadır. Peki, ilaçlama yaptığımız haşereler nelerdir?

  • Ülkemizde en çok bulunan kalorifer böcekleri, hamam böcekleri, kakalak gibi haşereler,
  • En sık şikayet edilen tüm fare türleri, özellikle lağım faresi, fındık faresi gibi…
  • Gözle görülmeyecek kadar küçük olan haşereler, örneğin mayt, akar, mite, bit, pire gibi…
  • Oldukça tehlikeli türlerden olan yılan, çıyan, akrep gibi haşereler ile
  • Ülkemizde çeşitli bölgelerde bulunan tespih böcekleri, salyangoz, sinek türleri ve en az 60’tan fazla haşere ile mücadele etmekteyiz.

Zeytinburnu ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren Zeytinburnu Böcek İlaçlama firmamıza ulaşmak için çağrı merkezlerimiz üzerinden müşteri temsilcilerimize günün her saatinde ulaşabilirsiniz. Firmamız haşere ilaçlama konusunda en nitelikli ve garantili hizmetleri, Bakanlıklar onaylı belge ve ilaçlarla sizlere sunmaktadır. Beyoğlu böcek ilaçlama servisimiz 7/24 hizmetinizde.

Benzer içerikler

Yorum Yap